موج مغزی آلفا

امواج مغزی آلفا

وضعیت آلفا دارای لذت بخش ترین و آرام ترین حالت بدنی انسان است که در آن وضعیت استرس کاهش می یابد و باعث افزایش آرامش و سطح بالای خلاقیت می گردد. مغز هنرمندان، موسیقیدانان و ورزشکاران در تولید امواج آلفا فوق العاده پرکار است. امواج مغزی آلفا با کاهش سطح کورتیزول باعث افزایش سیستم ایمنی بدن و در نتیجه رفع خستگی و استرس ناشی از کار و فعالیت روزانه می گردد. تجسم خلاق و پیدا کردن ایده های ناب ذهنی همگی از معجزات وضعیت آلفا می باشند.

موج مغزی دلتا

امواج مغزی دلتا

امواج دلتا معروف به امواج خواب: این امواج دارای فرکانس 0.2 تا 4 هرتز هستند که در میان پنج موج اصلی مغز دارای کمترین فرکانس می باشند. عمیق ترین سطح خواب دارای این موج می باشد که نقشی حیاتی در زندگی انسان ایفا می کند. در زندگی پرمشغله ماشینی امروز داشتن خواب با کیفیت بالا به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. شما با تقویت امواج دلتای مغزی، می توانید زودتر به حالت دلتا بروید و حتی اگر زمان کافی برای خواب 8 ساعته ندارید ، این موسیقی ها به شما کمک می کند تا بتوانید خواب کوتاه شبانه خود را با کیفیت تر نمایید.

موج مغزی تتا

امواج مغزی تتا

تتا یکی از پیچیده ترین حالات مغزی فوق العاده ایست که تا بحال کشف شده است. این موج به هنگام قبل از خواب عمیق فعال است، همچنین این امواج در هنگام مراقبه و مدیتیشن بیشترین فعالیت را دارند. با امواج تتا بدن شما حالتی مشابه خلسه را تجربه می کند. در فاز تتا شما در حالت خواب و بیدار می باشید و بدن شما برای دریافت شهود و بینش آمادگی دارد. تتا یک حالت فوق العاده برای یادگیری و حفظ و درک اطلاعات در حافظه بلند مدت است.

امواج مغزی چیست؟

امواج مغزی چیست

مغز ما دارای تعداد بسیار زیادی سلول عصبی به نام نورون است که وظیفه ارتباط مغز با سایر قسمتهای بدن توسط این سلولها و پیامهای عصبی آنها صورت می گیرد . ماهیت این پیامهای عصبی بصورت جریان الکتریکی و دربین دو سلول بصورت نوروترنسمیتر می باشد. این فعالیت الکتریکی نورونها باعث شکل گیری امواج مغزی می شود که در حالات گوناگون دارای فرکانسهای مختلف با کارآیی متفاوت می باشند.