موج مغزی تتا

امواج مغزی تتا

تتا یکی از پیچیده ترین حالات مغزی فوق العاده ایست که تا بحال کشف شده است. این موج به هنگام قبل از خواب عمیق فعال است، همچنین این امواج در هنگام مراقبه و مدیتیشن بیشترین فعالیت را دارند. با امواج تتا بدن شما حالتی مشابه خلسه را تجربه می کند. در فاز تتا شما در حالت خواب و بیدار می باشید و بدن شما برای دریافت شهود و بینش آمادگی دارد. تتا یک حالت فوق العاده برای یادگیری و حفظ و درک اطلاعات در حافظه بلند مدت است.

 

در فاز تتا مغز شما برای درک مطالب و دریافت اطلاعات جدید بهینه می گردد. گفته می شود کودکان زیر 5 سال که بیشترین پتانسیل جذب اطلاعات و یادگیری را دارند دارای امواج تتای قویتری نیز می باشند.

موسیقی امواج مغزی تتا

آیا شما تا بحال به قدرت بالای یادگیری کودکان فکر کرده اید؟ پاسخ این سئوال در امواج شگفت انگیز تتا نهفته است. دانشمندان دریافته اند که در کودکان زیر 6 سال این امواج بالاترین سطح تولید را نسبت به دیگر امواج دارند. این موسیقی به شما کمک می کند تا مغز خود را جهت دریافت اطلاعات جدید و یادگیری مهارتها و درسها بهینه کنید. هدفون را به گوش بگذارید، در حالت درازکش یا نشسته با ستون فقرات صاف چشمان خود را بسته و به موسیقی گوش فرا دهید. سعی کنید بدن خود را آزاد و ریلکس نگه دارید. پس از مدتی امواج مغزی تتا شروع به بهینه سازی مغز شما برای دریافت اطلاعات و یادگیری می کند. پس از پایان یافتن موسیقی ممکن است شما به خواب رفته باشید که امری طبیعی است. پیشنهاد می شود این موسیقی را روزی یکبار قبل از درس خواندن و یا یادگیری مطلب و مهارتی خاص گوش دهید.