موج مغزی آلفا

امواج مغزی آلفا

وضعیت آلفا دارای لذت بخش ترین و آرام ترین حالت بدنی انسان است که در آن وضعیت استرس کاهش می یابد و باعث افزایش آرامش و سطح بالای خلاقیت می گردد. مغز هنرمندان، موسیقیدانان و ورزشکاران در تولید امواج آلفا فوق العاده پرکار است. امواج مغزی آلفا با کاهش سطح کورتیزول باعث افزایش سیستم ایمنی بدن و در نتیجه رفع خستگی و استرس ناشی از کار و فعالیت روزانه می گردد. تجسم خلاق و پیدا کردن ایده های ناب ذهنی همگی از معجزات وضعیت آلفا می باشند.

 

اجازه ندهید در زندگی ماشینی امروز استرس بر شما غلبه کند. امواج آلفا شما را به وضعیت آلفا برده، سطح هورمون کورتیزول را پایین برده و سیستم ایمنی بدن را در مقابل فشارهای عصبی تقویت می نماید. این امواج همچنین باعث ترشح ملاتونین در بدن می گردد که به بهبود خواب نیز کمک میکند.

موسیقی امواج مغزی آلفا

اصوات آرام آلفا شما را به وضعیت آلفا برده و استرس را فرونشانده و حالت سرخوشی و لذت بخشی را به ارمغان می آورد. هدفون را به گوش گذاشته و در حالت درازکش و یا نشسته با چشمان بسته به موسیقی گوش دهید. مغز شما بعد از چند دقیقه امواج مغزی آلفای زیادی تولید کرده و شما را به وضعیت آلفا می برد. این موسیقی برای ریلکسیشن و آرام سازی ذهن و بدن بعد از کار و فعالیت روزانه پیشنهاد می گردد.